Wpisy

 • sobota, 25 listopada 2017
  • "Kartka dla Polski" - projekt eTwinning

   W projekcie "Kartka dla Polski" chcieliśmy w nietypowy sposób uczcić polskie święto narodowe - Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada. Zespoły uczniów szkół ze wszystkich etapów edukacyjnych, pochodzące z różnych regionów Polski oraz Europy, tworzyły przy wsparciu nauczycieli papierowe lub cyfrowe (wykonane w dowolnym programie graficznym) karty z życzeniami dla Polski. Następnie umieszczały swoje prace (skany, zdjęcia) w internetowej galerii. Życzenia można było również dodać w formie filmiku. 

   Uczniowie z różnych klas doskonalili umiejętność pisania życzeń, czytania w języku angielskim i języku polskim, komunikowania się w zespole. Nauczyli się projektowania kartki pocztowej, poznali prace uczniów z Polski oraz innych krajów europejskich, nawiązali kontakt ze szkołami polskimi za granicą. Zwiększyła się ich świadomość wagi obchodzenia rocznic narodowych, poznali nowy sposób wyrażania patriotyzmu i różne sposoby myślenia i szacunku wobec postaw uczniów z Polski i zagranicy. Zyskali świadomość, że różnorodność postaw i sposobów myślenia ludzi z różnych części świata wzbogaca go, czyniąc go ciekawszym.

   Kartki uczniów zostały zamieszczone na szkolnym holu w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczecinku i towarzyszyły obchodom Narodowego Dnia Niepodległości - 11 listopada 2017 r.

   Link do projektu: https://twinspace.etwinning.net/45845/home


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   lider_wdn
   Czas publikacji:
   sobota, 25 listopada 2017 19:41
 • wtorek, 18 października 2016
  • Narzędzia TIK w pracy naucyciela - Erasmus +

   W dniach 11 – 15 lipca 2016, nauczycielki języka angielskiego z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy, Joanna Nowak i Ewa Dyl, przebywały na szkoleniu „Empowerment in ICT skills” (Użycie narzędzi komputerowych) w ramach realizacji unijnego projektu Erasmus Plus dla nauczycieli. Przez pięć dni panie przebywały w St. Julian’s, małym turystycznym mieście na Malcie i pod czujnym okiem instruktora szkoły ETI Mario Cordina poznawały zastosowanie programów, które umożliwiły im samodzielne zaprojektowanie blogu, strony internetowej, edycji zdjęć i plików muzycznych, a także testów i ćwiczeń językowych.

   Były to między innymi: Windows Live Movie Maker, Google Blogspot, Audacity, Wix, BlueBerry Falsh Back Express i Hot Potatoes.

   Do obejrzenia strony stworzonej na zaliczenie kursu zapraszamy tutaj: http://ewadyl1975.wixsite.com/gettingaround

   Stronę stworzono na pl.wix.com

   Jedną z głównych zalet tego kreatora stron jest bardzo łatwa w nauce obsługa interfejsu, której może się nauczyć nauczyciel każdego przedmiotu.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   lider_wdn
   Czas publikacji:
   wtorek, 18 października 2016 20:59
 • wtorek, 14 czerwca 2016
 • niedziela, 13 marca 2016
 • niedziela, 06 marca 2016
  • Erasmus + - rozpowszechnianie rezultatów

   Wywiązując się z opisanych sposobów rozpowszechniania projektu, przedstawię relację z realizacji jednego z działań, jakim była mobilność nauczycieli do Hiszpanii na kurs języka hiszpańskiego.

   Erasmus + to jeden z najlepszych programów, pozwalających na nawiązanie międzynarodowych kontaktów z instytucjami edukacyjnymi z innych krajów. Jego główną dziedziną jest umożliwianie nauczycielom i studentom kształcenia za granicą, a uczniom spotkania rówieśników z innych krajów europejskich i opracowywania wspólnie wybranych tematów.

   

   Nasza szkoła otrzymała w 2015 r. akceptację dwuletniego projektu w ramach programu Erasmus +, co otworzyło drogę do zwiększenia kwalifikacji zawodowych nauczycieli i przeżycie przez nich niezwykłej przygody w organizacji mobilności i jej przebiegu. Projekt nosi tytuł "Mobilni nauczyciele - innowacyjna szkoła- zmotywowani uczniowie" i jest finansowany z funduszy unijnych. Został opracowany przez p. Agnieszkę Pietnoczkę we współpracy z p. Ewą Dyl pod opieką merytoryczną dyrektor szkoły p. Beaty Ceglarz. Dotyczy on trzech dziedzin: wzbogacenia wiedzy i umiejętności nauczycieli o nowe innowacyjne metody edukacyjne, nabycia przez nauczycieli kompetencji informatycznych w zakresie zastosowania TIK w uczeniu się i nauczaniu oraz uczenia się i nauczania języków obcych.

    

   Właśnie rozpoczęły się pierwsze mobilności. Polonistka Agnieszka Pietnoczka i anglistka Ewa Dyl udały w czasie ferii zimowych na kurs języka hiszpańskiego do Malaca Instituto w Maladze. Dwa tygodnie pobytu obejmował 10 dni nauki hiszpańskich słówek i gramatyki w międzynarodowych grupach, poznawanie kultury krajów hiszpańskojęzycznych, podobieństw i różnic, a przede wszystkim możliwość wykorzystania wiedzy w praktyce.

    

    

   Zdobyte kwalifikacje zawodowe i umiejętności posługiwania się drugim językiem obcym chcą obie panie wykorzystać na terenie szkoły i zmotywować uczniów do poznawania języka hiszpańskiego. Pozostałe szkolenia odbędą się w lipcu i sierpniu. Warto na nie poczekać. :)

    

   Rozpowszechnianie działań projektowych: http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/10687/Erasmus-Plus-dla-nauczycieli-z-gim-nr-1-im-Zjednoczonej-Europy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   lider_wdn
   Czas publikacji:
   niedziela, 06 marca 2016 11:55
 • niedziela, 17 stycznia 2016
  • O co chodzi z TIK-iem?

   Wiesz, że tak trzeba, że się o tym mówi, że to jest dobrze widziane, że się tego wymaga. Próbujesz nawet coś z tego zastosować, ale wcale nie rozwiewasz swoich wątpliwości, co więcej, rodzą się nowe.

   Poniższy wykład może pomóc ci w zrozumieniu celu, sensu i sposobów stosowania TIK w szkole:

    


    

   Może warto jeszcze zapytać uczniów, co o tym myślą, jaką formę pracy wybierają, czy szkoła daje im możliwość TIK-u w klasie w czasie zwykłej lekcji z innego przedmiotu niż informatyka, czy chce im się chwilę spędzić z narzędziem TIK w domu zamiast spisywania zadania domowego na przerwie itp.


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   lider_wdn
   Czas publikacji:
   niedziela, 17 stycznia 2016 13:16
 • czwartek, 03 grudnia 2015
 • środa, 11 listopada 2015
  • Scratch jest dla wszystkich!

   Od kilku lat w środowisku edukacyjnym promuje się program Scratch. Znam pojedyncze przypadki, że monopol w szkole na uczenie poprzez zabawę w owym programie rezerwują dla siebie nauczyciele informatyki przy wsparciu dyrektora szkoły. W większości szkół zajęcia ze Scratcha prowadzi każdy, komu uda się zebrać do tego chętnych uczniów, bez względu na to, czy uczy języka polskiego, wychowania fizycznego czy sztuki. I bardzo dobrze. Na tym polega nadążanie za zmianami w polskiej edukacji. Scratch jest dostępny dla każdego i nikt nikomu nie może zabronić bawić się nim z uczniami.

   Od 16 listopada zaczyna się kurs na portalu eTwinning.

   "Kurs adresowany jest do wszystkich osób zarejestrowanych w programie eTwinning, które chcą poznać środowisko Scratch 2.0 (online) i wykorzystać programowanie (kodowanie) na zajęciach edukacyjnych oraz w realizowanych projektach. 

   Podczas kursu uczestnicy zostaną wprowadzeni do programowania wizualnego w środowisku Scratch 2.0 (online). Poznają budowę środowiska, jego podstawowe elementy i polecenia. Będą mieli możliwość obejrzenia wielu interesujących przykładów projektów i nauczą się wykorzystywać prace innych jako podstawy do tworzenia własnych projektów (remiksów). Utworzą własne projekty. Otrzymają także wskazówki, gdzie szukać wartościowych materiałów, które mogą być pomocne w samodzielnym poznawaniu środowiska Scratch."

   Więcej na stronie eTwinning:

   http://etwinning.pl/tydzien-na-kodowanie

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   lider_wdn
   Czas publikacji:
   środa, 11 listopada 2015 17:18
 • środa, 28 października 2015
 • niedziela, 06 września 2015

Kalendarz

Czerwiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny